Microsoft: Coraz więcej malware pochodzi z generatorów kluczy

Co około pół roku Microsoft wydaje nowy ogólny raport dotyczący bezpieczeństwa komputerów na całym świecie. Tym razem, firma z Redmond postanowiła “uderzyć” w problem, który dotyczy nie tylko użytkowników, ale także samych producentów oprogramowania. Najnowszy raport najwięcej uwagi poświęca rozprzestrzenianiu złośliwego oprogramowania, które wykorzystuje tzw. generatory kluczy do aktywacji software.

W pierwszych sześciu miesiącach 2012 roku, malware z rodziny zagrożeń Win32/Keygen, która rozprzestrzenia się za pomocą generatorów kluczy aktywacji oprogramowania, wykryto prawie pięć milionów razy. Dziś Keygen jest numerem jeden na świecie wśród zagrożeń dotyczących konsumentów indywidualnych, spychając na dalsze pozycje inne powszechnie spotykane rodziny zagrożeń jak Pornpop, Blacole, Conficker i FakePAV.

chart windows keygen

Wykresy kołowe zaprezentowane powyżej pokazują, jak popularnym zagrożeniem był Win32/Keygen w wielu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych. Microsoft podkreśla, że same generatory kluczy nie są pod względem technicznym przykładem szkodliwego oprogramowania, jednak są one często powiązane z malware. Gdzie jest największe występowanie zagrożenia Keygen? Czy kogoś to dziwi? 🙂

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *