Microsoft dementuje zapowiedzi Ballmera

Kilka dni temu Steve Ballmer na forum dla deweloperów w Tokio zapowiedział, że już w przyszłym roku na rynek trafią urządzenia pod kontrolą Windows 8. Okazuje się, że człowiek kierujący największą na świecie firmą produkującą oprogramowanie zaliczył wpadkę. Rzecznik Microsoftu zdementował słowa Ballmera.

Windows 8 już w przyszły roku? Brzmi znakomicie ale niekoniecznie premiera systemu dojdzie do skutku w tak krótkim czasie. Biorąc pod uwagę plany Microsoftu zakładające wdrożenie OS’a na platformy inne niż PC można spodziewać się, że implementacja może zająć znacznie więcej czasu. Gigant z Redmond chce aby kolejny Windows był w stanie obsłużyć urządzenia mobilne napędzane przez architekturę ARM. Chodzi oczywiście przede wszystkim o tablety.

Nowojorski dziennik New York Times otrzymał e-mail od rzecznika Microsoftu z którego jasno wynika, że doszło do nieprawidłowości. Na obecnym etapie rozwoju koncern nie podaje oficjalnie żadnych terminów ani nazw kolejnej generacji systemu Windows. Oficjalne stanowisko firmy nie oznacza oczywiście, że Windows 8 nie zostanie wydany w 2012 roku jednak jest jeszcze za wcześnie aby składać takie deklaracje.

Nie wiadomo jak długo jeszcze Ballmer pozostanie na stanowisku szefa Microsoftu. Jego przeciwnicy zarzucają mu przede wszystkim brak adaptacji do obecnych realiów. Nie da się ukryć, że kluczowe decyzje związane choćby z wejściem na rynek tabletów podejmowane są zdecydowanie za późno.

Źródło: New York Times

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.