Microsoft Edge 91 z ulepszonym trybem wydajności

Edge Chromium funkcje

Podczas konferencji Build 2021 Microsoft ogłosił, że przeglądarka internetowa Microsoft Edge 91 jest już udostępniana falami i obfituje w nowe funkcje przygotowane pod kątem zwiększenia wydajności działania na komputerach o niewielkiej mocy obliczeniowej. Wśród nich warto wymienić usprawnioną funkcję Sleeping Tabs (uśpione karty) oraz Startup Boost, wchodzącą w skład ulepszonego trybu wydajności.

Microsoft Edge 91 z nowymi funkcjami

Ulepszona funkcja Sleeping Tabs automatycznie przełącza karty w tryb uśpienia po tym, jak karta spędzi pewien czas w tle, zwalniając tym samym część zasobów. Ponowne kliknięcie karty spowoduje szybkie załadowanie jej z powrotem do pamięci. Teoretycznie pozwala to użytkownikom urządzeń z małą ilością pamięci RAM na płynniejsze przeglądanie sieci. Internauta w opcjach programu może określić jak szybko usypiane będą karty.

Microsoft Edge ustawienia
Microsoft Edge – Informacje

Startup Boost to z kolei funkcja, która umożliwia szybsze uruchamianie Edge’a dzięki wcześniejszemu uruchomieniu zestawu podstawowych procesów Edge w tle. Przyspieszone uruchamianie Microsoft Edge 91 wynika z faktu uprzedniego wczytania części procesów, niezbędnych do rozruchu aplikacji na komputerze z systemem Windows 10. Te zostają załadowane wraz ze startem systemu.

Microsoft podaje, że firma dokonała ponad 5300 commitów lub zmian w otwarto-źródłowym projekcie Chromium, na którym opiera się nowy Microsoft Edge. Ma to być gwarancją dopracowania nowego wydania nieustannie zyskującego na popularności narzędzia.

Microsoft Edge 91 gotowy do pobrania

Najnowsze wydanie przeglądarki internetowej Microsoft Edge dla systemu Windows można pobrać np. w tym miejscu.

Ewentualnie, aby zaktualizować przeglądarkę do najnowszej wersji należy przejść do Menu -> Ustawienia a następnie Microsoft Edge Informacje. Oprogramowanie automatycznie sprawdzi i pobierze najnowszą wersję Microsoft Edge.

Źródło: Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *