Microsoft Edge na bazie Chromium – pierwsze przymiarki..

Edge Chromium

Prawdopodobnie wielu z Was czeka na nową przeglądarkę Microsoft Edge stworzoną na bazie Chromium. Gigant z Redmond nie podał nam niestety zbyt wielu szczegółów. Ale na Twitterze pojawiły się zrzuty ekranu (które zostały skasowane, no ale kto spodziewał się, że coś zniknie z sieci?) przedstawiające ikonkę i (prawdopodobnie) ekran instalacji nowego programu Microsoftu.

Pierwotnie zrzuty ekranu udostępnił Chris Heilmann, kierownik programu Open Web and Browsers w Microsoft. Jak możemy zauważyć, ikonka nowego Edge ma taki sam kształt jak dotychczas, jest natomiast żółta i posiada etykietę “CAN“, czyli skrót od Canary (podobnie jak w przypadku rozwojowej wersji Chrome). Jest więc to najpewniej bardzo wczesna wersja tej przeglądarki.

Kolejne dwa zrzuty przedstawiają okienko instalacji. Opatrzone ono zostało hasztagiem LetsBuildTogether i znakiem praw autorskich Microsoft Corporation.

Edge instalacja

Podejrzewa się, że Microsoft może wprowadzić nową przeglądarkę do testów dla większej grupy osób już niedługo. Firma zapowiadała wydanie przedpremierowej wersji Edge Chromium na początku 2019 roku, jednak nie jest to zbyt precyzyjna informacja. 

Zaktualizowana wersja Edge ma zachować wygląd i funkcje starej wersji, ale jednocześnie poprzez migrację na Chromium, może poprawić się komfort korzystania z sieci.

Oficjalnych informacji na temat daty udostępnienia wersji rozwojowej, albo stabilnej nadal brak.

Źródło: Twitter, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *