Microsoft Edge w wersji 81 został udostępniony

Edge Chromium funkcje

Firma Microsoft udostępniła właśnie najnowszą wersję swojej przeglądarki internetowej. Microsoft Edge 81 z silnikiem Chromium to kolejne wydanie przynoszące całą garść praktycznych nowości. Patrząc na tempo wprowadzanych do programu innowacji oraz ich realną użyteczność trudno jest się dziwić, że oprogramowanie rozwijane przez firmę z Redmond staje się coraz popularniejsze. Jakie nowinki znajdziemy w Edge’u 81?

Kolekcje

Jedną z najbardziej wyczekiwanych funkcji są Kolekcje, które można otworzyć, klikając na ikonę umieszczoną na prawo od paska adresu. W tym miejscu możecie zapisywać fragmenty tekstu, całe strony internetowe lub zdjęcia, które przypadną Wam do gustu. Całą zawartość da się segregować w grupach, edytować i szybko uzyskiwać do nich dostęp. Istnieje możliwość wysłania zapisanych treści do Worda i Excela. Pasek z kolekcjami otwiera się po prawej stronie okna przeglądarki, w pionie.

Kolekcje – Edge Chromium

Nowy sposób wyświetlania kart

Od teraz karty w oknie przeglądarki wyświetlać można nie tylko w górnej części interfejsu przeglądarki, ale także na lewym pasku interfejsu w postaci listy. To naprawdę ciekawa rzecz dla internautów, którzy otwierają kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt kart na raz.

Wyświetlanie kart – Edge Chromium

Inteligentne kopiowanie

Smart Copy to novum umożliwiające łatwe kopiowanie zawartości stron internetowych i przenoszenie ich do dokumentów. Warto zauważyć, że ten ulepszony tryb kopiowania przenosi nie tylko tekst, ale także grafiki, przy jednoczesnym zachowaniu (w miarę dokładnym) formatowania.

Inteligentne kopiowanie – Edge Chromium

Password Monitor

Od jakiegoś czasu Chrome ostrzega o wycieku Waszych danych, gdy tylko wykryje, iż e-mail i hasło, które wykorzystaliście do logowania zostały udostępnione gdzieś w sieci. Od teraz podobne ostrzeżenia przekazywała będzie przeglądarka Edge. W ustawieniach przeglądarki znajdziecie pełną listę przejętych haseł, z przekierowaniami do serwisów, w których wciąż z nich korzystacie.

Password Monitor – Edge Chromium

Na przykładzie Microsoft Edge Chromium wersji 81 widać jak wielki postęp dokonał się w tej przeglądarce internetowej na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Źródło: Instalki.pl, Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *