Microsoft pracuje nad odpowiednikiem Google Chromecast

Google Chromecast to małe urządzenie, które podłącza się do telewizora za pomocą złącza HDMI. Dzięki temu użytkownicy mogą strumieniować obraz z komputera lub urządzenia mobilnego bez konieczności używania kabli. Microsoft pracuje nad podobnym rozwiązaniem.

Mirosoft od dłuższego czasu wspiera technologię Miracast, dzięki której przesyłanie i wyświetlanie materiałów pomiędzy dwoma różnymi urządzeniami może się odbywać w sposób bezprzewodowy.

Gadżet, nad którym pracuje gigant z Redmond, swoim zastosowaniem przypomina Google Chromecast. Po podłączeniu do telewizora użytkownik będzie mógł udostępniać pulpit np. smartfona z Windows Phone na dużym ekranie. Tyczy się to również wszelkiego rodzaju treści multimedialnych.

Windows Phone 8.1 otrzymał możliwość udostępniania tego, co widzimy na ekranie, właśnie za pośrednictwem Miracast. Technologia ta jest obsługiwana przez nowe telewizory. W przypadku starszych modeli produkt Microsoftu może się okazać zbawienny.

Oczywiście aby dongle od Microsoftu mógł odnieść sukces, jego cena musi być niska, podobnie jak w przypadku Google Chromecast. Wtedy też zainteresowanie technologią strumieniowania wśród użytkowników Windows Phone może się zwiększyć.

Źródło: Windows Phone Daily

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *