Czy DirectX 12 będzie domyślnie zaimplementowany w Windows 9?

Premiera Windows 9 coraz bliżej. Według nieoficjalnych informacji wersja testowa może się już pojawić w następnym miesiącu, natomiast finalnego produktu należy się spodziewać w pierwszej połowie 2015 roku. Wszystko wskazuje na to, że najnowszy system będzie zawierał w sobie biblioteki DirectX 12.

Microsoft podczas oficjalnej prezentacji nowych bibliotek informował, że premiera nastąpi dopiero w okresie świątecznym 2015 roku. Serwis Softpedia wskazuje jednak, że DirectX 12 może zostać domyślnie zaimplementowany w Windows 9. A premiera tego ma się odbyć znacznie wcześniej.

Byłby to znakomity ruch Microsoftu, który mógłby przekonać graczy do migracji na nowy system. Według wstępnych informacji DirectX 12 może zapewnić znaczny wzrost wydajności w grach. Niedawno gigant z Redmond wraz z Intelem prezentował możliwości nowych bibliotek na przykładzie tabletu Surface Pro 3. W tym przypadku wzrost klatek na sekundę plasował się na poziomie około 60%.

DirectX 12 przyczyni się również do obniżenia zapotrzebowania na energię przy jednoczesnym zachowaniu zadowalającej płynności rozgrywki. Jest to dobra informacja dla wszystkich fanów gier mobilnych oraz producentów gamingowych notebooków.

Każdy poprzedni system operacyjny Microsoftu zawierał nowe biblioteki graficzne, podobnie może być i tym razem. Oczywiście oficjalnie nikt nie potwierdza informacji na temat wcześniejszej premiery DirectX 12.

Pobierz: najnowszy DirectX

Źródło: Softpedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *