Windows 9: wersja Preview może być dostępna już we wrześniu

Coraz częściej pojawiają się plotki o kolejnej wersji systemu Windows, która rozwijana jest jako projekt Threshold. Najnowsze doniesienia wskazują, że publiczna wersja Preview Windowsa 9 może ukazać się już pod koniec września lub na początku października. Czego możemy spodziewać się po następny “ósemki”?

Windows 9 Preview dla każdego
Mary Jo Foley, która jest źródłem wielu cenny informacji na temat produktów Microsoftu, doniosła (powołując się na anonimowych informatorów), że firma z Redmond planuje wydać Windows 9 Preview na przełomie września i października bieżącego roku. Wcześniejsze plotki głosiły, że wersja ta pojawi się dopiero na początku 2015 więc fani Windowsa mają powody do radości.

Menu Start i inne nowości
Według wcześniejszych przecieków, nowy Windows będzie zawierał Menu Start przypominające to znane z “siódemki”. Zostanie ono wzbogacone o informacje pochodzące z aplikacji w stylu Modern. Podobno usunięty zostanie pasek Charm wysuwający się po najechaniu kursorem na prawą krawędź ekranu. Użytkownicy nie pokochali tego elementu interfejsu przede wszystkim przez kiepski komfort obsługi za pomocą myszy. Microsoft pracuje również nad technologią umożliwiającą korzystanie w systemie Windows z wirtualnych pulpitów. Tego typu rozwiązania są już dostępne jednak aby z nich korzystać trzeba instalować aplikacje firm trzecich.

Menu start Windows 8.1 Pro Build 9788
Tak może wyglądać Menu start w Windows 9 (na zdjęciu 8.1 Pro Build 9788)

Kiedy premiera?
Warto przypomnieć, że w przypadku Windowsa 8, który zadebiutował w październiku 2012 roku, mieliśmy do dyspozycji wersję Developer Preview (wrzesień 2011) i Consumer Preview (koniec lutego 2012). We wrześniu 2012 pojawił się jeszcze build RTM. Można przypuszczać, że Windows 9 będzie miał szybszy cykl wydawniczy, a wersja finalna zadebiutuje wiosną przyszłego roku.

Źródło: zdnet.com / Foto: slashgear.com

3 thoughts on “Windows 9: wersja Preview może być dostępna już we wrześniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *