Czy przeglądarka Internet Explorer zmieni nazwę?

Internet Explorer to przeglądarka, którą kojarzy niemal każdy użytkownik komputera z systemem Windows. Niestety często nazwa ta jest utożsamiania z kiepską jakością i powolnym działaniem. Część osób uważa wręcz, że Internet Explorer służy wyłącznie po to, aby pobrać inną przeglądarkę. Czy w obliczu negatywnych opinii Microsoft powinien zdecydować się na zmianę nazwy?

Takie właśnie pytanie zadali użytkownicy serwisu Reddit podczas jeden z sesji AMA (Ask Me Anything) z pracownikami Microsoftu. Całość obrócono w żart, jednak jak się okazuje, wewnątrz firmy debatowano nad takim rozwiązaniem.

Istnieje nawet obszerna korespondencja na ten temat, gdzie rzekomo przedstawiano wszystkie „za i przeciw”. Nie ulega wątpliwości, że wprowadzenie nowej nazwy pozwoliłoby Microsoftowi zatrzeć złe wrażenie, które zostało wywołane głównie przez wcześniejsze wersje Internet Explorera.

Ostatecznie jednak zdecydowano się nie podejmować takich kroków. Przeglądarka Microsoftu będzie funkcjonować pod taką samą nazwą, jak dotychczas. Mimo wszystko jest to marka, która już na dobre zagnieździła się w naszej branży, a z kiepskimi opiniami można walczyć… wypuszczając jeszcze lepsze wersje IE.

Internet Explorer 11

Źródło: Reddit, Neowin

2 thoughts on “Czy przeglądarka Internet Explorer zmieni nazwę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *