Wpadka Microsoftu na targach Gamescom

Gigant z Redmond zaliczył podczas targów Gamescom odbywających się w ostatnich dniach w Kolonii poważną wpadkę wizerunkową. Okazało się, że prezentując możliwości Xbox One, Microsoft zamiast swojej konsoli używał komputerów PC.

Tę niezwykłą pomyłkę, wyłapał serwis CentrumHer. Na opublikowanych w sieci zdjęciach wyraźnie widać, że firma wolała użyć tradycyjnych pecetów i niestety na ekranie jednego z telewizorów wyświetlił się pulpit Windows 7. Zwiedzający teren targów goście mogli być tym zdecydowanie zaskoczeni.

Nie da się ukryć, iż cała sprawa jest w pewien sposób kompromitująca. Nie dość, że zamiast promowanego Windowsa 8 użyto jego poprzedniej wersji to jeszcze na ekranie ukazał się komunikat o aktualizacji GeForce Experience. Jeżeli ktoś nie zdaje sobie z tego sprawy to informujemy, że w Xbox One używane są karty graficzne od AMD, które nie są kompatybilne z tym oprogramowaniem. Konsola Microsoftu sprzedaje się jak na razie zdecydowanie gorzej niż PlayStation 4 i ostatnia wpadka, na pewno nie wpłynie na jej większą popularność.

Źródło: Maximumpc.com / Zdjęcie: Seganet.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *