Internet Explorer 12 z zewnętrznymi rozszerzeniami?

Pomimo wielu przecieków na temat Windows 9 o samym Internet Explorer 12 wiemy stosunkowo niewiele. Według pierwszych informacji kolejna wersja przeglądarki Microsoftu w kwestii wyglądu będzie stała pomiędzy Firefoxem a Chromem. Użytkownicy powinni również otrzymać wsparcie dla zewnętrznych rozszerzeń.

Mary Jo Foley znana z powiązań z Microsoftem informuje, że nowy Internet Explorer funkcjonuje pod kodową nazwą Spartan. Co ciekawe, na jednym z wcześniej upublicznionych screenów z Windows 9 faktycznie pojawia się aplikacja o takiej nazwie. Prawdopodobnie jest to kryptonim stworzony na potrzeby wersji deweloperskiej, a finalna wersja otrzyma standardową nazwę. O ewentualnej zmianie nazewnictwa pisaliśmy już wcześniej.

Według Mary Jo Foley nowy Internet Explorer otrzyma pełne wsparcie dla zewnętrznych rozszerzeń, dzięki czemu znacząco zwiększą się możliwości samej przeglądarki. Niestety nie wiemy, czy Microsoft przygotuje kilka dodatków, czy wszystkie będą pochodzić z zewnętrznych źródeł.

Gigant z Redmond zamierza również przeprowadzić mały lifting, wprowadzając nowy wygląd kart. Interfejs użytkownika ma być połączeniem Google Chrome i Mozilla Firefox, choć z pewnością programiści pozostawią elementy charakterystyczne IE.

Źródło: ZD Net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *