Windows 9: nowy mechanizm aktywacji i zabezpieczenia antypirackie

Microsoft z każdą kolejną edycją Windowsa wprowadza nowe mechanizmy aktywacyjne swojego systemu. Podobnie będzie w przypadku Dziewiątki, z czego ucieszyć powinni się przede wszystkim użytkownicy. Będą one bowiem prostsze i mniej rygorystyczne. W przygotowaniu są również nowe zabezpieczenia antypirackie.

Wzor po raz kolejny donosi o nowościach w Windows 9. Tym razem dotyczą one systemu aktywacji i zabezpieczeń. Jeżeli wierzyć słowom rosyjskiego blogera, w Dziewiątce zniesiony zostanie limit aktywacji, dzięki czemu użytkownicy będą mogli instalować system na tym samym urządzeniu nieskończoną ilość razy. Sytuacja dotyczy również przenoszenia licencji na inny sprzęt.

Wzor informuje także, że Microsoft pracuje nad nowymi zabezpieczeniami. Wieści na ten temat są szczątkowe i niejasne, jednak wspomina się o specjalnym kodzie, który ma utrudnić udostępnianie systemu w internecie. Na szczegółowe dane w tej sprawie należy jeszcze poczekać.

30 września Microsoft organizuje konferencję w San Francisco, na której zaprezentuje nowe okienka. Wtedy też rozwieją się wszelkie niewiadome dotyczące systemu Windows 9. Pierwsze przecieki wskazują również, że produkt osiągnie status RTM jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Źródło: tomshardware.com, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *