Nowy Microsoft Office – pierwsze screeny

Microsoft jest zajęty przygotowywaniem nowej wersji systemu, jednak jednocześnie pracuje nad kolejną edycją popularnego pakietu biurowego. Za sprawą serwisu The Verge do sieci wyciekły pierwsze screeny, które przedstawiają Office w pełnej okazałości. Jest ciemniejszy design i pomocnik nawiązujący do kultowego Spinacza.

Jedną z większych nowości jest wirtualny pomocnik, który od razu przywodzi na myśl nieśmiertelnego Spinacza. W najnowszej edycji Office’a nie otrzymamy jednak animowanej postaci, a zaledwie pasek, w którym możemy wpisać pytanie. W odpowiedzi otrzymamy instrukcję, jak coś zrobić, o ile dotyczy to oczywiście funkcji pakietu biurowego.

Microsoft doda również nowe schematy kolorystyczne do swojego programu. Oprócz klasycznego jasnego, do wyboru będzie także ciemna kolorystyka, działająca na zasadzie kontrastu z białym arkuszem.

MS Office - wirtualny pomocnik Jedną z nowości jest wirtualny pomocnik

Z innych zmian warto wymienić automatyczną rotację obrazów na podstawie metadanych pochodzących z aparatu. Po wklejeniu zdjęcia Office automatycznie go obróci do odpowiedniej pozycji, choć istnieje oczywiście opcja manualnego dostosowania tego parametru.

Klient pocztowy Outlook otrzyma natomiast możliwość synchronizacji poczty z 1, 3, 7 lub 14 dni. W aktualnej wersji minimalny zasięg pobieranej poczty to miesiąc.

MS Office - ciemna kolorystyka
Dostępna będzie również ciemna kolorystyka

Większość zmian w Office 16, bo tak prawdopodobnie będzie się nazywał nowy pakiet biurowy, to drobna kosmetyka, która ma za zadanie jeszcze bardziej usprawnić pracę z programem. Aktualnie nie wiadomo, kiedy program zadebiutuje na rynku.

MS Office - Power Point
Microsoft Office – Power Point

Pobierz: Microsoft Office Professional Plus 2013

Źródło: The Verge / Foto: The Verge

1 thoughts on “Nowy Microsoft Office – pierwsze screeny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *