Microsoft otwiera się na platformę cyfrowej dystrybucji gier Steam

quantum-break

Ostatnie duże tytuły ze stajni Microsoftu wydane na PC były dostępne do kupienia wyłącznie na platformie Windows Store. Mowa między innymi o Killer Instinct czy Quantum Break. Jak się jednak okazuje, przyszłe gry firmy pojawią się również na Steamie. Zapewnił o tym Phil Spencer, podczas jednego z wywiadów.

Ucieszy to graczy, którzy narzekali na konieczność korzystania z kolejnej platformy cyfrowej dystrybucji na PC. Już teraz część użytkowników posiada spore biblioteki na Steamie, Originie czy tez Uplay.

Gry sprzedawane w ramach Windows Store były też krytykowane za pewne ograniczenia. Gracze mieli problemy ze wsparciem dla podwójnych zestawów kart graficznych. Nie można było również wyłączyć V-Sync, ani zdecydować o ścieżce instalacji. Ma to jednak być poprawione w ramach aktualizacji Anniversary Update.

Spencer nie wyjaśnił, które konkretnie tytuły będą sprzedawane na Steamie. Wskazał natomiast, że Quantum Break nie zaliczył zbyt dobrego startu na PC. Lepiej poradził sobie natomiast Killer Instinct i Gears of War Ultimate Edition. Być może sprzedaż tego pierwszego byłaby lepsza, gdyby gra była dostępna na Steamie.

Źródło: Ars Technica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *