Która przeglądarka najmniej drenuje baterię laptopa?

more-battery-with-edge

Microsoft przeprowadził szereg testów, które miały za zadanie sprawdzić, jaka przeglądarka zużywa najmniej energii i w efekcie oferuje najdłuższy czas pracy na baterii.

W tym celu wykonano dwa testy. Pierwszy z nich to typowe przeglądanie popularnych stron internetowych. Drugi natomiast polegał na ciągłym streamowaniu wideo w jakości HD.

Jak się okazuje, z drugim wyzwaniem najgorzej poradził sobie Google Chrome, oferując zaledwie 4 godziny i 19 minut pracy. Dla porównania Mozilla Firefox to 5 godzin i 9 minut, natomiast Opera 6 godzin i 18 minut.

Microsoft test przeglądarek 1
Czas streamowania wideo w rozdzielczości HD

Najlepiej spisał się oczywiście Microsoft Edge, osiągając wynik na poziomie 7 godzin i 22 minut. To o 70% dłużej niż w przypadku Google Chrome. Konkurencyjne rozwiązania poradziły sobie gorzej także w teście przeglądania stron internetowych.

Aby uwiarygodnić wyniki, Microsoft zaprezentował też dane zebrane przez telemetrię systemu Windows 10, pochodzące od milionów użytkowników. Także i tutaj Microsoft Edge charakteryzuje się najmniejszym zużyciem energii, a Google Chrome największym.

Średnie zużycie energii przez przeglądarki
Średnie zużycie energii przez przeglądarki

Źródło: The Verge via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *