Microsoft i Adobe przygotowują wrześniowe Patch Day

Tradycyjny Patch Tuesday Microsoftu już za kilka dni – w najbliższy wtorek Microsoft opublikuje pięć biuletynów, które sklasyfikowano jako “ważne” – przyniosą one rozwiązanie dla 15 luk. Większość biuletynów skupia się na lukach w Microsoft Office, które napastnik może wykorzystać do przemycenia szkodliwego kodu.

Jeden z biuletynów zamyka lukę dotyczącą wszystkich wersji Windows począwszy od XP (w tym edycji dla serwerów), które atakujący może wykorzystać do zdalnego wstrzyknięcia kodu. Trudno wyjaśnić, dlaczego w tym przypadku Microsoft nie oznacza błędów jako “krytyczne”. Dodatkowo, Microsoft rozwiąże problem zwiększenia uprawnień w systemie Windows Server od wersji 2003. Oprócz tego, Windows Malicious Software Removal Tool otrzyma aktualne sygnatury wirusów.

Wtorek będzie także dniem łatek dla Adobe. Koncern ogłosił, że aktualizacje przyniosą zamknięcie krytycznych luk we wszystkich supportowanych wersjach Adobe Reader i Acrobat zarówno dla Windows, jak i Mac. Firma Adobe ogłosiła również podjęcie prac nad usunięciem niebezpiecznych certyfikatów DigiNotar-CA. Na razie, Adobe opublikowała obejście dla użytkowników, którzy nie chcą czekać na oficjalną aktualizację.

Źródło: The H

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *