Microsoft i Alibaba chcą wspólnie walczyć z piractwem

W Chinach 9 na 10 instalowanych Windowsów pochodzi z nielegalnego źródła. Dla Microsoftu oznacza to ogromne straty. Z tego też względu amerykańska firma postanowiła z tym walczyć. W tym celu zawarła współpracę z Alibaba.com – największą platformą sprzedażową w Państwie Środka.

Na mocy podpisanego porozumienia Alibaba będzie wycofywać wszystkie oferty wskazane przez Microsoft, które naruszają warunki licencyjne. Na wspomnianej platformie sprzedażowej swoje przedmioty mogą sprzedawać zarówno firmy, jak i zwykli użytkownicy i właśnie z tego względu dochodzi do wielu naruszeń.

Oprócz wycofania aukcji, Alibaba wraz z Microsoftem będą oferować rekompensatę dla użytkowników, którzy zakupili nielegalne oprogramowanie. Do odpowiedzialności zostaną natomiast pociągnięci sprzedawcy, którzy posiadają w swojej ofercie pirackie oprogramowanie.

Właśnie w ten sposób Microsoft chce zmniejszyć skalę piractwa w Chinach i przyczynić się do zwiększenia sprzedaży legalnego oprogramowania. Na efekty tej strategii należy poczekać przynajmniej kilka miesięcy.

Źródło: Neowin, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *