Patch Tuesday: załatano 8 luk w zabezpieczeniach Windowsa

W ramach comiesięcznej aktualizacji Patch Tuesday Microsoft załata aż 8 luk w zabezpieczeniach Windowsa. Jedna z nich została oznaczona jako krytyczna. Wśród poprawek znalazła się także luka, która spowodowała spięcie pomiędzy Microsoftem a Google.

Krytyczna luka w zabezpieczeniach dotyczyła usługi Windows Telnet Service, która domyślnie nie jest jednak włączona (poza Windows Server 2003, ale tego systemu Microsoft już nie wspiera).

Kolejne luki zostały oznaczone jako „ważne”. Umożliwiały one między innymi zwiększenie przywilejów użytkownika, ominięcie wbudowanych zabezpieczeń i przeprowadzenie ataku na maszynę.

Jedna z łatek dotyczy luki wykrytej przez Google, o której w ostatnich dniach było głośno. Newralgiczny punkt w zabezpieczeniach Windowsa został odnaleziony i zgłoszony ponad 90 dni temu. Ze względu na długi czas oczekiwania jeden z pracowników Google postanowił upublicznić lukę w internecie, jeszcze przed jej załataniem, co nie spodobało się Microsoftowi.

Aktualizacja zabezpieczeń zadebiutuje na urządzeniach z Windowsem w przeciągu najbliższych kilkunastu godzin. Kolejny Patch Tuesday pojawi się 10 lutego.

Źródło: ZD Net, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *