Microsoft i Canon porozumieli się w sprawie patentów

Microsoft poinformował na swoim blogu, że nawiązał ścisłą współpracę z producentem aparatów fotograficznych Canon. Ma ona polegać przede wszystkim na wymianie patentowej, co przełoży się na wzajemne wykorzystanie posiadanych technologii. Aparaty w smartfonach z serii Lumia staną się jeszcze lepsze!

Porozumienie daje obu firmom możliwość korzystania z opracowanych już rozwiązań i patentów, eliminując tym samym spory, jakie powstają w przypadku nielegalnego wykorzystania opatentowanej technologii.

Microsoft we wpisie twierdzi, że tego typu porozumienie przyczyni się do jeszcze szybszego rozwoju technologicznego, a użytkownicy dostaną więcej innowacji w krótszym czasie.

Niestety nie dowiedzieliśmy się, jakich dokładnie patentów dotyczy zawarta umowa. Wspomina się wyłącznie o fotografii cyfrowej oraz o urządzeniach mobilnych. Można się zatem domyślać, że najwięcej zyskają aparaty w smartfonach Nokia Lumia. Być może Microsoft szykuje nowe oprogramowanie, w którym wykorzysta rozwiązania Canona?

Źródło: Instalki.pl, Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *