Windows 9 za darmo dla posiadaczy Windows 8?

W sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat nowego Windowsa. Co prawda mówienie o „Dziewiątce” wciąż przypomina błądzenie po omacku, jednak ze zdawkowych doniesień można wywnioskować kilka ciekawych faktów. Według jednego z nich Windows 9 będzie oferowany za darmo dla posiadaczy Windows 8.

O takich rewelacjach informuje Mary Jo Foley, która znana jest z powiązań z Microsoftem. Według niej Windows 9 będzie darmowy dla wszystkich użytkowników posiadających licencję na Windows 8. Źródła donoszą również, że ta sama sytuacja może spotkać posiadaczy Windows 7. Czyżby Microsoft uczył się od konkurencji, w jaki sposób dystrybuować swój produkt? Przypomnijmy, że firma Apple od jakiegoś czasu oferuje nowe wersje swojego systemu całkowicie za darmo.

Jak dodaje serwis ZDnet, Microsoft nie wypracował jeszcze stosownej polityki odnośnie sprzedaży nowego systemu. Jest na to po prostu zbyt wcześnie. Posiadacze innych systemów niż wyżej wymienione, będą prawdopodobnie zmuszeni do zakupienia licencji, podobnie jak to miało miejsce dotychczas.

Pozostaje czekać na oficjalne informacje w tej sprawie ze strony Microsoftu.

Źródło: ZDnet

1 thoughts on “Windows 9 za darmo dla posiadaczy Windows 8?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *