Windows 9 z nową metodą aktywacji systemu

Wzor – rosyjski użytkownik znany z szeregu trafnych przecieków na temat Microsoftu – dostarcza nowe informacje odnośnie systemów amerykańskiego giganta. Według nich Windows 8.1 Update 2 będzie ostatnią aktualizacją i tym samym kafelkowy system zakończy swój żywot. Windows 9 będzie natomiast posiadać nowy sposób aktywacji licencji.

Wzor donosi, że Windows 8.1 Update 2, czyli kolejna aktualizacja kafelkowego systemu operacyjnego, będzie jednocześnie ostatnią, która wprowadzi w nim jakiekolwiek zmiany. Paczka powinna zadebiutować w sierpniu bieżącego roku. Od tego momentu użytkownicy Windows 8 będą otrzymywać wyłącznie poprawki bezpieczeństwa – na nowe funkcje nie ma co liczyć.

Według przecieków, Microsoft pracuje nad nowym sposobem aktywacji Windows 9. Klienci, którzy zakupią system, nie otrzymają klucza licencyjnego, jak to było do tej pory. Zamiast tego będą musieli zalogować się na swoje konto w Microsoft Store w trakcie instalacji. Wtedy też licencja zostanie przypisana do urządzenia automatycznie. Aby móc przenieść licencję na inną maszynę, będzie trzeba ją najpierw dezaktywować na starej. W przypadku chęci korzystania z systemu na dwóch komputerach Microsoft wyświetli komunikat z ofertą zakupu dodatkowej licencji.

Z powyższego schematu prawdopodobnie wyłączone będą wersje Enterprise. Sieci przedsiębiorstw często są po prostu odizolowane od internetu i aktywacja taką metodą byłaby niemożliwa. Niestety nie wiemy, w jaki sposób Microsoft chce rozwiązać ten problem.

Wzor twierdzi również, że Windows 9 zostanie oficjalnie zaprezentowany jesienią bieżącego roku. Mówi się także, że ruszą wtedy otwarte testy nowego systemu, choć informacje na ten temat są niejasne.

Według wcześniejszych doniesień, Windows 9 będzie oferowany za darmo dla użytkowników Windows 7 oraz Windows 8.

Źródło: Info World

3 thoughts on “Windows 9 z nową metodą aktywacji systemu

  1. Jak na razie trudno stworzyć jeden spójny obraz z tych wszystkich doniesień i pogłosek. Wszystko wskazuje jednak na to, że Windows 9 nie jest wyssanym z palca, mitycznym systemem, a rzeczywistym przedsięwzięciem, które ma szansę pogrzebać obecną edycję okienek.Zapraszam na Bloga 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *