Microsoft jest zainteresowany przejęciem firmy AMD

Serwis Fudzilla, powołując się na własne źródła informuje, że Microsoft jest zainteresowany przejęciem firmy AMD. Znany producent procesorów rzekomo od dłuższego czasu toczy rozmowy z gigantem z Redmond. Czy Microsoft jest sposobem na wyjście z dołka?

AMD to tak naprawdę jedyny konkurent dla Intela w kwestii procesorów dla notebooków i desktopów. Niestety w ostatnim czasie ten segment działalności amerykańskiego przedsiębiorstwa nie radzi sobie zbyt dobrze i ulega dominacji Intela.

Serwis Fudzilla twierdzi, że posiada informacje na temat ewentualnego przejęcia AMD przez Microsoft. Przedstawiciele obydwu firm rzekomo spotykają się od jakiegoś czasu, prowadząc negocjacje i ustalając szczegóły. Oczywiście nie oznacza to, że do przejęcia w ogóle dojdzie.

Byłby to jednak ciekawy ruch ze strony Microsoftu, który posiadałby w swoim portfolio własne procesory. Te mogłyby być wykorzystane chociażby w urządzeniach z serii Surface, czy chociażby w nowej wersji konsoli Xbox. W przypadku Xbox One już teraz wykorzystuje się rozwiązanie od AMD. Po przejęciu Microsoft mógłby mieć większy wpływ na rozwój konsolowego układu.

Czy do transakcji rzeczywiście dojdzie? Tego niestety nie wiadomo. Serwis Fudzilla informuje, że przejęciem zainteresowany jest również Intel. Czyżby planowano wykupienie konkurencji?

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *