Integracja Cortany z Cyanogen OS

Cyanogen OS to obecnie jedna z najpopularniejszych modyfikacji Androida, która jest rozwijana przez niezależny zespół deweloperów. System z dnia na dzień zyskuje nowych użytkowników, a platformą są również zainteresowani mniej popularni producenci sprzętu. Szef Cyanogena przyznał właśnie, że nawiązał współpracę z Microsoftem. Pojawi się głęboka integracja z Cortaną.

Cortana to wirtualna asystentka Microsoftu, która początkowo zadebiutowała w systemie Windows Phone 8.1. Obecnie można ją znaleźć również na Windows 10, a także na Androidzie w wersji beta. Mimo wszystko swoimi możliwościami nie dorównuje ona chociażby Google Now. A wszystko to z prostej przyczyny – nie jest głęboko zintegrowana z systemem.

Jak się okazuje, swoją szansę Cortana otrzyma w przypadku Cyanogen OS. CEO firmy Kirt McMaster przyznał, że wirtualna asystentka Microsoftu będzie głęboko zintegrowana z popularną modyfikacją Androida. A to oznacza, że będzie można z niej korzystać w naturalny sposób, podobnie jak dzisiaj użytkujemy Google Now.

Cortana Android
Cortana na Androida

Obecnie nieznane są szczegóły wspomnianej integracji. CEO Cyanogena zapewnia wyłącznie, że Cortana zadebiutuje w przyszłych wersjach Cyanogen OS, a nad postępami prac czuwają m.in. specjaliści z Microsoftu.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *