Microsoft kupuje Echo Notification Lockscreen

Echo Notification Lockscreen to aplikacja na Androida, która podmienia nam ekran blokady. Przez wielu użytkowników jest chwalona za minimalistyczny wygląd i sprawne działanie, które polega na wyświetlaniu odpowiednio posegregowanych powiadomień. Narzędzie przeszło właśnie w ręce Microsoftu.

Business Insider podaje, że Microsoft zdecydował się kupić Echo Notification Lockscreen. To już druga blokada ekranu na Androida, którą posiada gigant z Redmond. W ubiegłym roku zespół programistów rozpoczął bowiem prace nad Microsoft Next.

Microsoft wyjaśnia, że przejmując Echo chce sprawić, by produktywność wskoczyła na zupełnie nowy poziom. Ideą amerykańskiej firmy jest sprawienie, by telefon odblokowywać jak najrzadziej. Będzie to możliwe dzięki wyświetlaniu najważniejszych informacji bezpośrednio na ekranie blokady.

Julie Larson-Green z Microsoftu wyjaśnia, że obecne aplikacje blokady ekranu nie są spersonalizowane. Po prostu wyświetlają szereg powiadomień i informacji, nie będąc dostosowanym do użytkownika.

Echo Notification Lockscreen
Echo Notification Lockscreen

Dzięki przejęciu Echo Notification Lockscreen Microsoft będzie mógł eksperymentować z nowymi funkcjami na pokaźnej bazie użytkowników. Aplikacja ta jest bowiem jedną z najpopularniejszych blokad ekranu na Androida.

Microsoft nie zdradza, ile pieniędzy przeznaczono na zakup oraz jak Echo będzie się zmieniać pod nowym przywództwem.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *