Wsteczna kompatybilność i Windows 10 dla Xbox One już w listopadzie

W czerwcu podczas targów E3 Microsoft zapowiedział wsteczną kompatybilność konsoli Xbox One. Co to oznacza? Gracze będą mogli uruchamiać na niej gry pochodzące z Xbox 360. Nowa funkcja zadebiutuje już w listopadzie, w ramach największej dotychczas aktualizacji systemu.

Wsteczna kompatybilność pojawi się wraz z dużą aktualizacją, która przyniesie sporo zmian. Xbox One otrzyma system Windows 10, a co za tym idzie, zmieniony zostanie również wygląd interfejsu.

Dla wielu najważniejszą funkcją listopadowej aktualizacji będzie wsteczna kompatybilność. To właśnie dzięki niej użytkownicy będą mogli pograć w stare tytuły, dostępne na Xbox 360. W momencie debiutu nowej funkcji kompatybilnych będzie ponad 100 gier, a kolejne będą dodawane w nadchodzących miesiącach.

Microsoft chwali się również bardziej przejrzystym i przede wszystkim szybszym interfejsem. Użytkownicy otrzymają łatwiejszy dostęp do funkcji społecznościowych (np. udostępnianie zrobionych screenów i filmów) czy chociażby listy znajomych. Sporo nowości dotyczy sieci społecznościowych. Gracze będą mogli podejrzeć, w co grają ich znajomi czy chociażby jakie osiągnięcia ostatnio odblokowali. Pojawi się również sekcja „Trending”, w której prezentowane będą najpopularniejsze wśród graczy posty i wpisy.

Usprawnienia dotyczą także sklepu Microsoftu czy sposobu korzystania z telewizji i aplikacji video.

Już niedługo Microsoft udostępni wersję testową nowego systemu dla osób zapisanych do programu beta. Reszta użytkowników aktualizacji może się spodziewać w listopadzie.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *