Szczegóły związane ze wsteczną kompatybilnością Xbox One

Jednym z największych ogłoszeń podczas konferencji Microsoftu na targach E3 była z pewnością wsteczna kompatybilność konsoli Xbox One, dzięki której gracze będą mogli uruchamiać gry z Xbox 360. Dotychczas nie wiedzieliśmy jednak, jak dokładnie będzie to wyglądać. Microsoft wyjaśnia.

Zespołowi programistów udało się stworzyć w pełni działający emulator Xboxa 360, który następnie zaimplementowano w Xbox One. Dzięki temu wszystkie gry z poprzedniej generacji mogą być uruchamiane na nowszym sprzęcie.

Warto zaznaczyć, że emulator praktycznie nie ma żadnych ograniczeń. Gracze grający w starsze gry otrzymają dostęp do trybu sieciowego, osiągnięć, czatu, listy znajomych itp. Jednocześnie będą mogli skorzystać z dobrodziejstw Xbox One, nagrywając rozgrywkę czy streamując ją w czasie rzeczywistym.

Ze względu na skomplikowaną architekturę, emulator Xbox 360 nie będzie obsługiwał nośników podłączanych za pomocą portu USB ani pierwszej wersji Kinecta. Emulacja gier pobranych z Xbox Live będzie natychmiastowa. W przypadku gier uruchamianych z płyt cała zawartość będzie kopiowana na dysk twardy Xbox One i dopiero wtedy emulowana.

Wsteczna kompatybilność jest obecnie dostępna dla beta-testerów. Dla wszystkich graczy pojawi się w przeciągu najbliższych miesięcy. Na starcie funkcja będzie obsługiwać około 100 tytułów z Xbox 360, a kolejne będą sukcesywnie dodawane.

Źródło: Instalki

2 thoughts on “Szczegóły związane ze wsteczną kompatybilnością Xbox One

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *