Microsoft oficjalnie zakończył sprzedaż smartfonów z systemem Windows

Windows 10 Mobile

Microsoft w październiku ubiegłego roku poinformował, iż oprogramowanie Windows 10 Mobile nie będzie już dłużej rozwijane. Owszem, użytkownicy korzystający ze smartfonów z tym systemem otrzymają jeszcze kilka poprawek bezpieczeństwa, ale generalnie… na tym wszystkim koniec.

Amerykański gigant zakończył sprzedaż smartfonów z Windowsem na pokładzie. Nie oznacza to oczywiście, że nie będzie można ich kupić, bo zapewne trafią one do komisów oraz innych, niezależnych sprzedawców, jednak jest to bardzo ważna informacja w kontekście dalszych planów producenta. Można się także spodziewać, iż w kolejnych miesiącach Microsoft będzie pozbywał się urządzeń z Windows 10 Mobile, przez co ich ceny zostaną skutecznie obniżone.

Czy gigant z Redmond wróci jeszcze do tematu smartfonów? To niewykluczone, bowiem w sieci od dawna pojawiają się plotki na temat tajemniczego Surface Phone. Nie są to jednak w żaden sposób potwierdzone dane, a samo istnienie smartfona jest dość wątpliwe.

Smartfony Microsoftu, głównie przez oprogramowanie oraz brak aplikacji i gier zostały z góry skazane na niepowodzenie. Czy ktoś będzie tęsknił za urządzeniami mobilnymi z Windowsem?

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *