Microsoft pracuje nad ciemnym motywem dla Eksploratora plików

Windows 10

Microsoft w ostatnim czasie sukcesywnie wprowadza do Windowsa mniejsze lub większe zmiany, które mają przełożyć się na szybszą pracę oraz większy komfort podczas korzystania z oprogramowania. Tym razem dotarły do nas informacje, iż amerykańska firma może wdrożyć tryb “dark mode” dla Eksploratora zintegrowanego z systemem.

Na tym zrzucie ekranu możecie zobaczyć, jak dokładnie miałby wyglądać ciemny tryb w Eksploratorze. Jest postęp, ale to chyba… nie do końca tak będzie wyglądało. O ile lewa kolumna i górny pasek zostały ładnie pokolorowane, tak dalej w oknie znajdują się elementy, które wymagają liftingu – jeśli ma być to prawdziwy, ciemny tryb, to białego koloru jest tutaj zdecydowanie za dużo.

ciemnyeksplorator2

Oczywiście zmiana, którą widzicie jest dopiero początkiem przebudowy Eksploratora i bardzo możliwe, że doczeka się ona jeszcze wielu usprawnień oraz poprawek – nie ma co sugerować się wczesnym wydaniem. Microsoft udostępnił w ubiegłym tygodniu aktualizację Spring Creators Update i tutaj możecie dowiedzieć się, jak ją zainstalować.

Co sądzicie o takim ciemnym Eksploratorze? Tak wyglądałby dobrze czy może wymaga większych poprawek?

Źródło: MsPowerUser

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *