Nadchodzi nowy Xbox? Microsoft zbiera zespół

Xbox konsola

Konsole nowej generacji to sprzęty, które trafią na rynek dopiero za kilka lat – premiera PlayStation 5 spodziewana jest na 2020 rok i zapewne nie inaczej będzie z nowym Xboxem. Microsoft zaczął już jednak powoli kompletować zespół, który zajmie się stworzeniem wspomnianego urządzenia. Na stronie giganta znaleziono dwie oferty pracy, które dotyczą “przyszłych projektów z rodziny Xbox” – cokolwiek to znaczy.

W ogłoszeniu można znaleźć również zachętę od producenta z Redmond, która brzmi mniej więcej tak: “dołącz do nas, aby być częścią tego, co pojawi się w przyszłości”. Pierwsza oferta pracy dotyczy osoby odpowiedzialnej za pamięci DRAM, a druga skupia się na specjaliście od pamięci masowej. Czyżby Microsoft pracował nad przyspieszeniem oraz zwiększeniem wydajności nowej konsoli? To bardzo możliwe, jednak nie liczyłbym na to, że nowy Xbox wykorzysta do działania dysk SSD. To wszystko głównie przez wysoką cenę tego typu nośników oraz ilość miejsca, jaką zajmują najnowsze gry.

Patrząc jednak na wspomniane ogłoszenia Amerykanów można założyć, że prace nad nowym Xboxem jeszcze nie rozpoczęły się na dobre. Zapewne gigant z Redmond dopiero projektuje urządzenie i zanim stworzy pierwszy, w pełni działający prototyp, to minie jeszcze sporo czasu. 

Na więcej szczegółów trzeba będzie po prostu cierpliwie czekać.

Źródło: Reset Era

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *