Microsoft kończy z Groove Music

Groove Music

Czasami mówi się, że jeżeli nie możesz kogoś pokonać, to po prostu się z nim zbrataj. Z takiego wniosku najprawdopodobniej wyszedł Microsoft, które rezygnuje z podboju płatnych usług muzycznych wraz z zawieszeniem działania Groove Music.

Tym samym usługa, która niegdyś była reklamowana jako pogromca innych konkurentów w tej dziedzinie – z wielkich, mocarstwowych planów wyszło więc naprawdę niewiele, a koncern z Redmond oficjalnie uznał swoją porażkę. Co prawda aplikacja pozwalająca na korzystanie z tego programu nadal pozostaje w Windows Store, ale możemy z niej korzystać tylko w odniesieniu do osób, które wciąż posiadają płatną subkrypcję – nie skorzystamy już z nowych abonamentów.

Co ciekawe, Microsoft już wkrótce przekaże dotychczasowym subskrybentom informację, w jaki sposób mogą zmigrować swoje playlisty do Spotify – to ciekawe rozwiązanie, dość niespotykane, ale jasno pokazujące, że ten technologiczny gigant się poddał. Z drugiej strony – może to i dobrze? Zaoszczędzone siły i środki z pewnością mogą być śmiało zainwestowane gdzie indziej. A jeśli chcecie kupić muzykę za pośrednictwem tej usługi, to musicie się spieszyć – macie czas do końca tego roku.

źródło: liliputing via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *