Windows 10 staje się coraz popularniejszy

Windows

Windows 10 powoli goni czołówkę – wynika z najnowszych statystyk popularności systemów operacyjnych, opublikowanych przez NetMarketShare.

Najnowszy system Microsoftu był we wrześniu zainstalowany na 28,65% wszystkich komputerów na świecie. Dziesiątka zyskała 0,66 p.p. w stosunku do sierpnia.

Na pierwszym miejscu znalazł się oczywiście Windows 7. Pozycja lidera zdaje się być obecnie niezagrożona, choć system ten każdego miesiąca traci użytkowników. Obecnie jest zainstalowany na 46,22% komputerów na świecie. To o 2,21 p.p. mniej, niż w sierpniu.

Ranking OS wrzesien 2017
Systemy operacyjne we wrześniu wg NetMarketShare

Windows XP w odwrocie

Użytkowników traci także Windows XP. Przestarzały system operacyjny zasila obecnie 5,51% wszystkich komputerów na świecie. Dla porównania w sierpniu było to 6,07%. Warto dodać, że system ten stracił oficjalne wsparcie trzy lata temu – w kwietniu 2014 roku.

Tymczasem Microsoft przygotowuje się do debiutu kolejnej dużej aktualizacji dla Windows 10, nazwanej jako Fall Creators Update. Być może skusi ona kolejnych użytkowników do przesiadki na najnowszy system.

Warto też na chwilę zatrzymać się przy produktach innych firm. Linux opanował we wrześniu 4,83% komputerów na świecie. To nieco więcej, niż Mac OS X 10.12, który uzyskał wynik 3,8%.

Źródło: NetMarketShare via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *