Microsoft kończy z Windows Home Server

Dla wielu firm z branży IT nadszedł czas rozliczania się ze swoją przeszłością. Google stale uszczupla portfolio swoich usług, Apple jakiś czas temu zrezygnowało z białego MacBooka, a teraz Microsoft ogłasza, że przyszedł czas na oswajanie się z myślą o zakończeniu linii systemów operacyjnych wychodzących pod marką Windows Home Server. Czy ktoś z was będzie z tego powodu rozpaczał?

Microsoft w dokumencie dotyczącym Windows Server 2012 Essentials oficjalnie potwierdził, że nie powstaną kolejne wydania systemu Windows Home Server, skierowanego do użytkowników domowych i małych firm. Rozwiązanie to nie odniosło znaczącego sukcesu na rynku i ostatecznie stało się narzędziem wykorzystywanym głównie przez komputerowych zapaleńców. Home Server miał stanowić tańszą alternatywę normalnych systemów serwerowych, które są z reguły trudne w obsłudze i pozwolić użytkownikom na skonfigurowanie prostych rozwiązań sieciowych pozwalających np. na streaming multimediów z urządzenia centralnego do jednostek podległych.

Wszyscy ci, którzy nadal będą chcieli wykorzystywać możliwości technologii DLNA, będą mogli zakupić Windows Server 2012 Essentials. Ostatnia wersja Windows Home Server wydana została w marcu 2011 roku.

Źródło: electronista

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *