Microsoft twórcą pierwszego tabletu w historii?

Kilka dni temu jeden z ekspertów branży technologicznej stwierdził, że w przeciwieństwie do Billa Gates’a, Steve Jobs nie zostanie zapisany na kartach historii. Tłumaczył się między innymi tym, że produkty Jobsa nie zmieniły świata w takim stopniu jak choćby systemy operacyjne Windows. O tym, że wyznanie to jest kontrowersyjne niech świadczy odpowiedź samego Gates’a, który kompletnie się z tym nie zgodził, uważając Jobsa za prekursora wielu technicznych nowinek, odmieniających nasz świat już na zawsze. Wypowiedź ta była przy okazji dobrym momentem do zdradzenia przez założyciela Microsoftu o pewnej tajemnicy, którą firma ukrywała od lat.

Jak już można się domyślić po temacie newsa, wczoraj Microsoft zdradził, że już w 1998 roku stworzył swój pierwszy tablet, który nie tylko miał szansę ujrzeć rynek, ale był już praktycznie gotowy. Co więc sprawiło, że nie ujrzał światła dziennego? Głównym powodem był sam Bill Gates, któremu nie tylko nie podobał się ostateczny wygląd i funkcjonalność, lecz jak stwierdził “nie widział szans i miejsca na rynku na tego typu wynalazki”. Był w tym utwierdzony tym bardziej, że pierwsze próby wydania na szeroką skalę tabletów miały miejsce już na początku lat 90, z czego mało osób nawet zdawało sobie wtedy (w 1998 roku) sprawę.

Bill Gates

Wracając do kwestii Steve’a Jobsa i jego iPada, który na rynku zadebiutował dopiero 12 lat później, Gates stwierdził, że w żaden sposób nie żałuje tamtej decyzji. Dodał przy tym, że w tym temacie Jobs miał znacznie więcej pomysłów i lepiej wiedział jak ugryźć ten rynek.

Źródło: Ubergizmo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.