Czy Microsoft Launcher okaże się godnym następcą Arrow Launcher?

Microsoft Launcher

Microsoft niedawno zapowiedział, że przeglądarka Edge trafi na urządzenia z systemem iOS i Android. Dotychczas była dostępna wyłącznie na Windows 10 i Windows 10 Mobile.

To jednak nie jedyna nowość, jaka trafi na platformy konkurencji. Microsoft przygotowuje również nowy launcher na Androida, który zastąpi dostępny obecnie Arrow Launcher.

Microsoft Launcher, bo tak się nazywa, będzie bezpośrednim następcą Arrow Launcher. Zaoferuje dużo możliwości dostosowywania ekranu głównego Androida.

Microsoft Launcher
Microsoft Launcher

Wśród funkcji otrzymamy między innymi możliwość stworzenia skrótów do wybranych osób, by szybko do nich zadzwonić czy napisać wiadomość.

Po przesunięciu ekranu w prawo otrzymamy natomiast zestaw najważniejszych dla nas informacji. Będą to zaplanowane wydarzenia z kalendarza, najnowsze wiadomości ze świata, ostatnia aktywność, ulubieni ludzie, a także ostatnio używane aplikacje.

Użytkownik będzie również mógł dostosować kolory tła i zaprogramować gesty, za pomocą których uruchomi wybrane funkcje.

Microsoft Launcher
Microsoft Launcher w wersji beta

Będzie też oczywiście funkcja kontynuowania pracy na PC z Windows 10. W ten sposób będzie można np. zrobić zdjęcie na smartfonie i otworzyć je od razu na komputerze.

Microsoft Launcher jest obecnie dostępny w wersji beta bezpośrednio w Google Play. Do końca roku ma się pojawić finalna edycja launchera. Wtedy też aktualizację otrzymają wszyscy obecni użytkownicy Arrow Launcher.

Źródło: Venture Beat via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *