Microsoft: Lipcowy Patch Tuesday zamyka 16 dziur

Microsoft ogłosił wydanie najbliższy wtorek, podczas tradycyjnego, lipcowego dnia poprawek, Patch Tuesday, dziewięciu aktualizacji zabezpieczeń, które spowodują zamknięcie 16 dziur w systemach Windows (XP SP3 i nowsze), pakiecie Office, przeglądarce Internet Explorer, Visual Basic for Applications i SharePoint Server.

Trzy aktualizacje dotyczą krytycznych luk w Windows, z których jedna wpływa także Internet Explorer. Nieoficjalnie mówi się, że patch dla Internet Explorera 9 musi wpływać na naprawdę poważny problem: zazwyczaj Microsoft wprowadza poprawkę dla przeglądarki co dwa miesiące, a ostatnią wprowadzono w czerwcu… Czy łatki zamykają dziurę w Microsoft XML Core Services, która jest już aktywnie wykorzystywana w atakach, tego niestety nie wiadomo.

Prawdopodobne jest jednak, że Microsoft rozwiąże ten problem w ramach lipcowej aktualizacji. Microsoft zwrócił uwagę na istnienie tej luki podczas poprzedniego Patch Tuesday. Póki co, rozwiązanie jest połowiczne, ponieważ specjaliści ds bezpieczeństwa Microsoft opublikowali jedynie rozwiązanie FixIt, które musi być ręcznie wprowadzone do użycia. Użytkownicy komputerów Mac powinni również mieć świadomość, że tym razem, podczas Patch Tuesday, jedna z poprawek dotyczy Office 2011 for Mac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *