Windows 8 bardziej wydajny od Siódemki

Usunięcie przycisku Start, nowy interfejs Metro czy wstążka w Eksploratorze Windows to tematy bardzo często poruszane w kontekście nadchodzącej wersji systemu Microsoft Windows. Elementy te zostaną z pewnością ostatecznie ocenione przez rynek. Tymczasem serwis internetowy PCMag podjął się zbadania, jak wygląda wydajność Windowsa 8 względem jego wcześniejszej wersji.

Redaktorzy serwisu porównywali wydajność systemu Windows 8 64bit i Windowsa 7 o tej samej architekturze. W tym celu posłużyli się oni laptopem Toshiby – Portege R835-P88. Zmierzone czasy uruchamiania się obu systemów nie pozostawiają złudzeń – najnowsze dziecko Microsoftu jest demonem szybkości w porównaniu do Windowsa 7. Starszy system uruchamiał się 38 sekund, a wynik Windowsa 8 jest o ponad połowę mniejszy – 17 sekund.

Okazało się, że Windows 8 bije na głowę swojego poprzednika w niemal wszystkich możliwych aspektach – od przeglądania Internetu, aż po renderowanie materiałów wideo. Żeby nie było aż tak kolorowo – Windows 8 okazał się być wolniejszy w przypadku kopiowania plików poprzez moduł USB 2.0 na linii urządzenie zewnętrzne -> komputer.

Wszystkim zainteresowanym osobom polecamy lekturę szczegółowego porównania w serwisie PCMag.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *