Microsoft myśli nad serwisem streamingowym z grami

xbox one green

Phil Spencer z Microsoftu przyznał się, iż gigant z Redmond od jakiegoś czasu myśli nad kolejną formą rozszerzenia swoich usług oraz dotarcia do większej ilości graczy. Nowy pomysł miałby być związany ze stworzeniem specjalnego serwisu streamingowego poświęconego tylko i wyłącznie grom na konsole Xbox.

Spencer twierdzi także, iż oprócz samej sprzętowej warstwy oraz możliwości konsol, oprogramowanie oraz usługi z nimi związane jest równie ważne, jeśli obecnie nie najważniejsze. W ciągu trzech najbliższych lat, Microsoft może stworzyć serwis streamingowy, który zaoferuje różne treści dla użytkowników. Spencer nie zdradził zbyt wiele, jednak ciężko nie porównać tej idei do rozwiązania Sony – usługi PlayStation Now.

Microsoft na ten moment bardzo wyraźnie przegrywa z Sony oraz konsolą PlayStation i jak widać szuka dodatkowej deski ratunku – czy serwis streamingowy z grami mógłby nią być? Jest to bardzo prawdopodobne.

Niestety Phil Spencer nie podał konkretnej daty ani nie zdradził większej ilości szczegółów, dlatego też większość danych na temat planów Microsoftu pozostaje niewiadomą.

Dwa dni temu amerykańska firma wprowadziła do sprzedaży swoją nową konsolę, Xbox One X. Jesteśmy ciekawi, jak ten sprzęt będzie się sprzedawał i czy Microsoft będzie w stanie jeszcze dogonić Sony.

Źródło: Neowin via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *