Najpotężniejsza konsola na rynku trafiła do sprzedaży w Polsce i na świecie

Xbox One X z napisem

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami Xbox One X trafił do sprzedaży w Polsce i na świecie. Zainteresowane osoby mogą już kupić obecnie najpotężniejszą konsolę w historii.

Microsoft chwali się, że Xbox One X dysponuje 40% większą mocą obliczeniową, niż jakakolwiek inna konsola. Dzięki temu możliwe jest wyświetlanie treści w natywnej jakości obrazu 4K.

Gry dostępne na Xbox One dzięki specjalnym aktualizacjom będą wyglądać i działać znacznie lepiej na Xbox One X – nawet w przypadku korzystania z telewizora 1080p. Gracze doświadczą bogatszych tekstur, szybszej animacji i skróconych czasów ładowania.

Konsola wspiera również takie technologie, jak HDR czy Dolby Atmos. Umożliwia odtwarzanie wideo w jakości 4K Ultra HD Blu-ray.

Xbox One X działa pod kontrolą zmodyfikowanego procesora AMD Jaguar, taktowanego z częstotliwością 2,3 GHz. Układ graficzny został wyposażony w 12 GB pamięci GDDR5 i oferuje moc obliczeniową na poziomie 6 teraflopów. Przepustowość pamięci wynosi natomiast 326 GB/s.

Xbox One X jest już dostępny w sprzedaży na stronie Microsoftu i w sklepach z elektroniką w sugerowanej cenie 2199 złotych.

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *