Xbox One X – loadingi zdecydowanie krótsze

Xbox One X E3

Premiera Xbox One X spotkała się z całkiem sporym zainteresowaniem ze strony graczy. Wszyscy pamiętają, jak bardzo Xbox One niedomagał pod względem zapewnienia odpowiedniej jakości obrazu przy właściwej płynności rozgrywki. Teraz ma się to zmienić i jak na razie wiele wskazuje na to, że faktycznie może to być.

Jedną z większych udręk dla posiadaczy Xbox One były długie loadingi, które potrafiły trwać nawet ponad minutę – nie da się ukryć, że taki stan rzeczy mocno utrudniał płynną rozgrywkę i po prostu irytował. Ta sytuacja wraz z premierą nowej konsoli uległa jednak zasadniczej zmianie. Jeden z użytkowników Twitcha sprawdził tę kwestię na podstawie dwóch bardzo popularnych gier – GTA V oraz Assassin’s Creed Origins.

Xbox One X

W przypadku wielkiego hitu Rockstar Games startowy loading gry na konsoli Xbox One S trwał 1 minutę 7 sekund, natomiast Xbox One X uruchamia ten tytuł w 24 sekundy. W przypadku Assassin’s Creed Origins ta różnica nie była może aż tak widoczna – 20 sekund zamiast pół minuty – ale i tak jak na dłoni widać, że Xbox One X działa po prostu zdecydowanie szybciej i daje radę nie tylko na polu lepszej jakości grafiki oferowanej w wyższej rozdzielczości, ale także szybszego działania gier.

Źródło: vg247.com via Instalki
Img src: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *