Xbox One X wygeneruje obraz w rozdzielczości 1440p, bez skalowania

Xbox One X z napisem

Xbox One X już na dniach trafi do pierwszych właścicieli. Z tego też względu o konsoli dowiadujemy się sporo nowych rzeczy.

Nadchodzące urządzenie Microsoftu ma być w stanie generować obraz w rozdzielczości 4K. Jeżeli jednak ktoś korzysta ze standardowego ekranu 1080p, także zyska na dodatkowej mocy obliczeniowej.

Xbox One X będzie bowiem renderować obraz w 4K, a następnie skalować go do 1080p. Dzięki temu użytkownik otrzyma lepszą jakość. Co jednak z osobami, które posiadają monitor 1440p?

Dotychczas obawiano się, że w takim przypadku obraz będzie skalowany do 1080p, a następnie rozciągany do 1440p, przez co straci nieco na swojej jakości. Tak się jednak nie stanie.

Kevin Gammill z Microsoftu wyjaśnił na Twitterze, że w przypadku monitorów 1440p obraz będzie renderowany i przesyłany do urządzenia właśnie w takiej rozdzielczości. Konsola nie będzie zatem stosować skalowania, podobnie jak w przypadku 1080p.

Oficjalna premiera konsoli nastąpi już w najbliższy wtorek, 7 listopada. Sugerowana cena w naszym kraju wynosi 2199 złotych.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *