Windows XP wskakuje na podium popularności systemów operacyjnych!

Windows XP pulpit

Jak wynika z najnowszych statystyk zebranych przez Net Market Share, Windows XP zyskuje na popularności.

Przestarzały system Microsoftu jest obecnie zainstalowany na 6,47% wszystkich komputerów na świecie. Dla porównania miesiąc wcześniej było to 5,69%. XP zyskał zatem 0,78 punktów procentowych, co jest swego rodzaju ewenementem, biorąc pod uwagę fakt, że mowa o 16-letnim systemie.

Tym samym Windows XP ponownie wskoczył na podium i jest obecnie trzecim najpopularniejszym systemem operacyjnym, wypychając z tego miejsca Windows 8.1. Co ciekawe, Windows XP zyskał w ubiegłym miesiącu więcej niż chociażby Windows 10.

Najpopularniejszym systemem wciąż jest Windows 7. Jest on obecnie zainstalowany na 46,63% wszystkich komputerów na świecie. Na drugim stopniu podium znalazł się Windows 10 (29,26%).

Przypominamy, że Windows XP nie jest oficjalnie wspierany od kwietnia 2014 roku. Mimo wszystko użytkownicy nie chcą porzucić tego systemu. Ostatni miesiąc pokazuje, że jest wręcz przeciwnie.

Dla Microsoftu może to być problem. Firma od premiery Windows 10 zachęca do przesiadki na najnowsze rozwiązanie, a wśród argumentów pojawiają się między innymi kwestie bezpieczeństwa. Tymczasem niektórzy wciąż są zainteresowani Windowsem XP.

Źródło: NetMarketShare  via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *