Microsoft inwestuje, chce więcej ekskluzywnych tytułów na Xbox One

Xbox One

Choć wszyscy doskonale wiedzą, że za sukcesem PlayStation 4 stoi ogrom znakomitych, ekskluzywnych tytułów, to Microsoft zdawał się iść w zaparte i zaprzeczać faktom znanym praktycznie każdemu. Teraz jednak wydaje się, że ktoś w siedzibie tego koncernu w Redmond po prostu pomyślał i postanowił zmienić obrany kurs.

Firma chce bowiem zainwestować sporą ilość pieniędzy w stworzenie własnych studiów deweloperskich, które będą tworzyć ekskluzywne tytuły na konsolę Xbox One oraz platformę Windows. Co ciekawe, Phil Spencer, czyli głównodowodzący działką gamingu w tym koncernie, jednocześnie twierdzi, że firma wcale nie chce zamykać się na inne platformy do gier, próbując pozyskać jak najszersze grono miłośników ich tytułów.

To może oznaczać, że już wkrótce zobaczymy gry Microsoftu na platformach mobilnych, czyli Androidzie i iOS – teoretycznie z tych słów można wywnioskować, że poszczególne produkcje mogłyby pojawić się także na PlayStation 4, ale szczerze mówiąc nieszczególnie w to wierzę. No i pozostaje życzyć konsekwencji w kwestii tworzenia nowych studiów deweloperskich, bo jak do tej pory Microsoftowi znakomicie wychodziło… ich zamykanie.

źródło: wccftech via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *