Microsoft najlepszym miejscem do pracy w Europie

Po zwycięstwie w polskiej edycji badania Great Place to Work Institute, Microsoft odnotował kolejny sukces jako pracodawca i został uznany za najlepsze miejsce do pracy w Europie. Badanie przeprowadzono w 16 państwach, z których w 6 Microsoft uplasował się na pierwszym miejscu. To czwarte zwycięstwo Microsoft w tym badaniu z rzędu.

Wyniki badania europejskiego zostały przedstawione na uroczystej gali zorganizowanej przez Great Place to Work Organization w Paryżu. Badanie objęło 1400 przedsiębiorstw zatrudniających łącznie 1,5 miliona osób w całej Europie. Tym samym jest to największe badanie tego rodzaju na świecie.

Spośród innych firm informatycznych, najbliżej pozycji Microsoft w Europie uplasowały się Cisco (na miejscu 4), NetApp (6) oraz SAS Institute (8).

Badanie Great Place to Work Orgnization przeprowadzono w 16 krajach, w tym w Polsce. W czternastu z nich Microsoft uplasował się wśród pięciu najlepszych miejsc do pracy w opinii pracowników: sześciokrotnie na miejscu pierwszym, czterokrotnie na drugim, jednokrotnie na trzecim i czwartym oraz dwukrotnie na piątym.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *