Windows 7 jest zainstalowany na co trzecim komputerze

Patrząc na mizerne wyniki sprzedaży systemu operacyjnego Windows Vista, wiele osób obawiało się podobnego przyjęcia w przypadku systemu Windows 7. Tymczasem, według statystyk StatCounter.com, po niecałych dwóch latach od premiery, “siódemka” jest zainstalowana na prawie jednej trzeciej wszystkich komputerów na świecie, a liczba ta cały czas szybko rośnie.

Historia Windows 7 pokazuje, że tym razem wysiłki Microsoft pozwoliły odnieść sukces, jakiego oczekiwano po jego poprzedniku. Windows 7 został wydany 22 lipca 2009 r. i od początku spotkał się z pozytywnym przyjęciem dziennikarzy. Prawie dwa lata później, Windows 7 otrzymał swój pierwszy Service Pack i w dalszym ciągu szybko zyskuje udział w rynku.

Już w sierpniu 2010, Windows 7 zdołał wyprzedzić swojego poprzednika, Windows Vista, pod względem udziału w rynku. Po 10 latach wreszcie znalazł się godny konkurent dla najpopularniejszego obecnie systemu Windows XP, który dominuje na rynku systemów operacyjnych od czasu jego premiery w 2001 roku. Dziś Windows XP nadal znajduje się na ponad 45% komputerów na świecie.

Windows 7 ma obecnie światowy udział w wysokości 33,2%. Co więcej, stał się najszybciej sprzedającym się systemem operacyjnym w historii. Na podstawie danych szacunkowych, “siódemka” może wyprzedzić Windows XP już w te wakacje.

Źródło: Neowin

One thought on “Windows 7 jest zainstalowany na co trzecim komputerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *