Microsoft prezentuje Streetside

Konkurując z największą wyszukiwarką na świecie, Microsoft stara się skopiować i udoskonalać pomysły Google. Tym razem chodzi o mapy Bing oraz zdjęcia z poziomu widoku ulicznego. Microsoft Bing prezentuje nowy widok Streetside w postaci wysokiej jakości zdjęć panoramicznych.

W nowej odsłonie usługi podobnej do Street View, Microsoft zapewnia płynne przemieszczanie się wzdłuż sfotografowanych ulic. W ten sposób oglądający nie jest przywiązany do ograniczonej ilości “punktów widokowych” i może prześlizgiwać się po ulicach w dowolnym kierunku.

Wśród nowych korzyści Streetside, warto wspomnieć o lokalizacji przedsiębiorstw, która szwankowała w przypadku Street View. Działanie takiego lokalizatora można zobaczyć na przykładzie Nowego Jorku i San Francisco. Zmiany dotyczą także aplikacji na urządzenia mobilne. Użytkownicy Bing na iPhone także zauważą różnicę, ponieważ usługa jest dostępna na urządzeniach mobilnych.

Od początku widać odmienne podejście Microsoft do swoich map. Google stawia na ilość pokrywając fotografią znaczący obszar kuli ziemskiej i zyskując rzesze nowych użytkowników dzięki egzotycznym przejażdżkom samochodu (np do Polski). Bing od początku ogranicza swoje działanie do największych miast, dlatego będziemy mogli podglądać znów Stany Zjednoczone.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.