Microsoft naprawia lukę w IE i zapowiada aktualizację na piątek

Microsoft postarał się szybko naprawić lukę, która została wykryta kilka dni temu w niektórych wersjach przeglądarki Internet Explorer. Luka jest już wykorzystywane przez cyberprzestępców do dostarczania szkodliwego programu za pośrednictwem materiału Flash na IE7, IE8 i IE9 w systemach Windows XP, Vista i 7.

Wczoraj na firmowym blogu, przedstawiciel Microsoftu, poinformował o udostępnieniu do pobrania nowego “Fix it”, które powinno zamknąć ten otwór. “Jest to proste rozwiązanie, które można wykonać jednym kliknięciem. Będzie ono chronić komputer od razu, nie wpływa na zdolność korzystania z sieci i nie wymaga ponownego uruchomienia komputera.”

Microsoft planuje również zaoferować kolejną aktualizację bezpieczeństwa IE w piątek.

Jak napisano na blogu: “Zalecamy, aby zainstalować tę aktualizację tak szybko, jak jest to możliwe. Jeśli włączyłeś opcję automatycznych aktualizacji, nie będziesz musiał podejmować żadnych działań – update zostanie automatycznie wprowadzony na komputerze. Piątkowa aktualizacja nie tylko wyeliminuje problem “zaleczony” przez Fix it, ale także inne problemy dotyczące bezpieczeństwa.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.