Microsoft przygotowuje aplikację do tworzenia notatek

Wraz z pracami nad systemem Windows 8, Microsoft zdaje się zmieniać nieco swoją politykę – zarówno w kwestiach związanych z usługami dostępnymi w Internecie, jak i tradycyjnymi aplikacjami. Wprowadzenie nowego interfejsu użytkownika – Modern UI – zaowocowało również dostępnością dużej ilości programów napisanych bezpośrednio przez giganta z Redmond. Już wkrótce dołączyć do nich może kolejna.

Na oficjalnym blogu grupy Visual C++ opublikowano wpis, w którym po raz pierwszy prezentowana jest najnowsza aplikacja, która już wkrótce może dołączyć do pozostałych, oferowanych przez Microsoft dla Modern UI.

Austin to aplikacja do tworzenia wirtualnych notatek, dedykowana systemowi Windows 8. Pozwala ona na stworzenie własnego, wirtualnego notatnika, który zachowuje się dokładnie tak samo jak w rzeczywistości. Pozwala on nie tylko na wprowadzanie tekstu przy pomocy klawiatury, ale również na tworzenie adnotacji przy pomocy myszy lub innego zewnętrznego narzędzia wprowadzania. Rozwiązanie to zostanie z pewnością docenione przez użytkowników tabletów z Windows 8. W notatkach można także umieszczać fotografie, a całość synchronizować przy pomocy usługi SkyDrive.

W chwili obecnej zespół nie zdradza kiedy przewidywana jest premiera aplikacji, jednak jedno jest pewne: jest ona godna uwagi.

Źródło: Visual C++ Team Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *