Microsoft wydał dwie łatki dla Internet Explorer

Microsoft postarał się szybko naprawić luki w zabezpieczeniach w Internet Explorer 9 i wcześniejszych wersjach przeglądarki internetowej, które ujawniono kilka dni temu. W środę spółka wydała Fix It, który likwiduje lukę umożliwiającą instalację złośliwego oprogramowania za pośrednictwem exploita Flash. Wczoraj Microsoft wydał nie jedno, ale dwa różne automatyczne uaktualnienia IE.

Po pierwsze, jak opisano na blogu Microsoft Security Response Center, aktualizacje zawierają nie tylko poprawki, zaleczone przez rozwiązanie Fix it, ale także poprawki dla czterech, nie wykorzystywanych do tej pory luk wykrytych przez zespół Microsoft. Firma Microsoft zaleca konsumentom dokonanie aktualizacji swoich przeglądarek tak szybko, jak to możliwe.

Druga, powiązana aktualizacja IE, dotyczy użytkowników, którzy korzystają z systemu Windows 8 i przeglądarki Internet Explorer 10. Kilka tygodni temu okazało się, że wersja RTM Windows 8 i IE 10 nie zawiera najnowszych aktualizacji dla programu Flash Player. Dziś Microsoft ogłosił, że aktualizacja poprawiająca luki we Flashu została wydana. Na swoim blogu, Microsoft napisał także o zamiarach “synchronizacji działań dotyczące wydań” aktualizacji Flash z wydawcą oprogramowania – Adobe. Microsoft będzie mógł m.in. dodać niektóre poprawki w ramach comiesięcznych aktualizacji dla użytkowników Windows.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *