Microsoft naprawia usterkę występującą w najnowszej wersji Windows 10

Windows 10 20H2

W połowie listopada zdiagnozowano irytujący bug w Windows 10, który uniemożliwiał sprawną naprawę lub reinstalację systemu. Użytkownicy najnowszej wersji “dziesiątki”, znanej pod nazwą 20H2, mieli poważne problemy z zachowaniem swoich aplikacji ustawień i plików przy korzystaniu z opcji “uaktualnij ten komputer teraz” w popularnym narzędziu Media Creation Tool. Microsoft naprawił usterkę; stosowną poprawkę na tę chwilę można instalować ręcznie lub poczekać do 8 grudnia na aktualizację w ramach Patch Tuesday.

Problem związany z “zachowaniem plików osobistych” rozwiązany

Błąd w paczce odpowiedzialnej za aktywację łatki z października tego roku sprawił, iż użytkownicy Windows 10 20H2 nie mogą wybrać opcji zachowania plików osobistych, ani plików osobistych i aplikacji. Jedyną aktywną opcją jest opcja nie zachowywania niczego, wiążąca się z utratą cennych danych. W Windows 10 2004 taki błąd nie występował.

Windows 10 - instalator
Błąd w Windows Media Creation Tool wywołany aktualizacją Windows 20H2 / Źródło: Instalki.pl

Programiści Microsoftu wykryli i potwierdzili problem jeszcze w zeszłym miesiącu i naprawili go w aktualizacji wstępnej, udostępnionej testerom z programu Windows Insider. Okazuje się, że poprawka ta jest również częścią łatki Windows 10 KB4586853, która zostanie automatycznie zainstalowana za pośrednictwem Windows Update w ramach Patch Tuesday, 8 grudnia. Chętni mogą pobrać ją już teraz.

1. Kliknąć prawym przyciskiem myszy na Menu Start i wybierać “Ustawienia”.
2. Kliknąć w “Aktualizacja i zabezpieczenia”, a następnie “Windows Update”.

Teraz należy wyszukać aktualizacje ręcznie, a następnie kliknąć na przycisk “Pobierz i zainstaluj”, towarzyszący pozycji:

2020-11 Podgląd aktualizacji skumulowanej dla systemu Windows 10 Version 20H2 w przypadku systemów opartych na architekturze x64 (KB4586853)

Windows Update
Poprawkę KB4586853 należy zainstalować ręcznie / Instalki.pl

W Windows 10 Build 19042.662 i nowszych funkcje Windows Media Creation Tool działają już poprawnie. Ponoć Microsoft pracuje też nad wydaniem nowszej wersji programu, która także zawierała będzie niezbędną poprawkę.

Źródło: Instalki.pl, Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *