Mobilny Microsoft Teams – przegląd nowości

Microsoft Teams

Microsoft Teams to niewątpliwie jedna z popularniejszych aplikacji pozwalających na przeprowadzanie wideorozmów i telekonferencji. Gigant z Redmond przygotował właśnie szereg usprawnień, z których zadowoleni będą szczególnie mobilni użytkownicy.

Co nowego w Microsoft Teams na telefony?

Usługa w wersji na telefony obsługuje teraz kilka nowych układów widoku obecnych uczestników. Mowa o m.in. galerii 3×3 (maksymalnie 9 okien wideo na ekranie), dużej galerii (maksymalnie 49 okien wideo na jednym ekranie) oraz wspólnym trybie (wszyscy zostają przeniesieni do specjalnie wydzielonej wirtualnej przestrzeni. Microsoft podkreśla, iż w każdym z widoków można aktywować efekt rozmazanego tła tak, by widoczna była wyłącznie nasza sylwetka.

MS Teams - 3x3 Layout
Microsoft Teams – 9 okien wideo na ekranie / Źródło: Microsoft

Dodatkowo pojawiła się funkcja “Meet Now” pozwalająca na szybkie przeprowadzenie spotkania z poziomu kalendarza wbudowanego w Teams. Do tej pory błyskawiczne połączenia można było wykonywać wyłącznie z poziomu komputera.

Microsoft Teams - Meet Now
Microsoft Teams – funkcja “Meet Now” / Źródło: Microsoft

Nareszcie mobilny Teams pozwala na wyświetlanie udostępnianych treści. Brak tej funkcjonalności dało się bardzo często zauważyć. Bez niej aplikacja tak naprawdę nie spełniała swojej roli w stu procentach. Teraz to się na całe szczęście zmieniło.

Microsoft Teams - Screensharing
Microsoft Teams – “Screensharing / Źródło: Microsoft

Co ciekawe, z poziomu platformy na telefony można teraz przypiąć dany kanał wideo podczas spotkania. Spowoduje to wyświetlenie widoku z wybranej kamery praktycznie na całym ekranie. To także dało się uczynić tylko przez desktopową odsłonę Teams.

Podobnie ma się sprawa z prośbą o zabranie głosu. Teraz bezinwazyjna próba dodania czegoś do dyskusji będzie mobilnie znacznie łatwiejsza do zrealizowania.

Microsoft Teams - prośba o zabranie głosu
Microsoft Teams – prośba o zabranie głosu / Źródło: Microsoft

Microsoft planuje także rozwijać aplikację na telefonach stacjonarnych wyposażonych w dwa ekrany. W wersji beta funkcji obsługiwanych jest jedynie kilka modeli tego typu urządzeń. Docelowo nowość ma umożliwić jednoczesne wykonywanie połączeń i sprawdzanie, kto jest dostępny.

Trzeba przyznać, że mobilny Teams coraz bardziej przypomina swój „klasyczny” odpowiednik. Wszystkie powyżej opisane usprawnienia powinny być dla użytkowników już dostępne lub pojawić się za kilka dni.

Źródło: Microsoft via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *